Roleplay termini un to nozīme


Shade59
 Share

Recommended Posts

RolePlay galvenie noteikumi.

 

 • Roleplay (RP) -Reālās dzīves attēlojums, teātris, kurā mēs attēlojam savu izvēlēto tēlu. Teātris kurā veidojas personāža stāsts.

 

 • Out of Character (OOC) - Viss, kas notiek ārpus Jūsu tēla. Ņemsim par piemēru kā 0OC čatu. Šajā čatā saruna notiek par to, kas neattiecas uz tavu tēlu, tekstu, kas tiek rakstīts OOC nedrīkst uztver ar tēlu (IC).

 

 • In Character (IC) - Tas nozīmē vienu "Tavs tēls". Viss, ko Tu dari ir saistīts ar Tavu tēlu spēlē In Character, proti, Tavas darbības, balss, čats.

 

 • Deathmatch (DM) - Cita spēlētāja nogalināšana bez IC iemesla. Proti, ja Jums IC nav nekāda iemesla nogalināt citu spēlētāju, tad Jūs to nedrīkstat darīt, jo tas skaitīsies kā termina pārkāpums. Nogalināšanas iemesls var būt tikai un vienīgi IC, nevar būt OOC iemeslu, piemēram: "Viņš ir mans draugs reālajā dzīvē, tāpēc pakaušos ar vinu prikola pēc, mēgināšu nosist." vai "Vins discordā vislaik kaitina mani, laiks atriebties spēlē."

 

 • Vehicle-Deathmatch (VDM) - Citu automašīnu bojāšana bez nekāda iemesla, proti šaušana pa transportlīdzekli, sišana vai arī kādu personu notriekšana, pat ja ir RP iemesls, tas ir AIZLIEGTS.

 

 • Random-Deathmatch (RDM) - Bez nekāda iemesla sāc sist / šaut kādu personu, piemēram mehāniķu darbnīcā. Vienkārši iedomājies - vēlos pajautroties, kādu nošaut vai sist.

 

 • Powergame (PG) - Darbību attēlošana, kas nav iespējama reālajā dzīvē, - nolekšana no četru metru augstuma, pēc kā piecelšanās augšā un turpināša iet tālāk, pacelt 1 tonnas smagu automašīnu un aizmest to prom. Vēlviena lieta, kas piederās pie šī termina pārkāpšanas ir roleplay laikā darbību attēlošana tādā veidā, ka otrs speletajs nespes atbildet uz Jusu attēlotajām darbībām, piemērs: Jānis Bērziņš iesit Pēterim pa seju, izslēdzot viņu - Lūk tāda attēlota darbība jau ir termina pārkāpums, attēlotā darbība otram spēlētājam nelaus atbildēt uz otra cilvēka attēloto darbību.

 

 • Metagame (MG) - OOC sniegtās informācijas izmantošana IC. Proti, iedomāsimies situāciju - Tu esi policists un Tavs draugs pa skype pasaka Tev, ka pēc stundas skeitparkā salasīsies cilvēku barinš, sarunātam masīvam kautinam un Tu to uzzinot caur rāciju pasaki to pārējiem policistiem, pēc kā dodies kopā ar citiem arestēt kaušlus, kas izbojās visu roleplay. Kategoriski aizliegts arī izmantot savā labā kādu no strimeru informācijas iegūtās savā labā, proti IC!(PERM BANNED).

 

 • Common Sense (CS) - Veselais saprāts ir roleplay attēlošana ar logiku. Visam, ko Tu dari ir jābūt kādam savam risinājumam, jeb - logikai. Tu nevari tā vienkārši ierasties legiona laukumā, bankas vai citā publiskā vietā un piedāvāt cilvēkam iegādāties ieročus vai narkotikas. Tieši tāpat šo var ņemt par piemēru, ka NEVAR arī piebraukt pie policijas iecirkņa un sākt šaudīties, tas skaitīsies arī pie CS(Ja nav reāls iemesls).

 

 • Revenge Kill (RK)  - Spēlētāja nogalināšana, kurš pavisam nesen ir nogalinājis Jūs pašu. Ja Jūs nogalina, Jūs to cilvēku jau neatceraties, jo pazaudējat atmiņu par noteiktu cilvēku lietām, kas saistītas ar to cilvēku. Ja loģiski padomājot, ja Jūs nogalina, Jūs taču nespēsiet nākt un atriebties cilvēkam, ko vairs nu vispar jau nepazīstat.

 

 • Character Kill (CK) - Tēla nāve, proti, ja RP ceļā ir attēlots, ka jūsu personāžs ir miris, tad ar šo personāžu turpmāk spēlēt nedrīkst.

 

 • Mixing - (MIX) - OOC un IC jaukšana savā starpā, šī lieta piemit daudziem cilvēkiem, kas tikko uzsäkušas savas gaitas roleplay serveros. Pie mixing arī pieskaitās smaidinu lietošana IC čatā.

 

 • CombatLog (CL) - Spēles pamešana jeb izlogošanās no spēles, kamēr notiek aktīva RP situācija.

 

 • FearRP - Bailes par savu dzīvību, proti, RP ir jāspēlē tā, it kā tev būtu viena dzīvība un ja tevi nogalina, tad viss beidzies.

 

 • FailRP - Lomuspēles nepareiza attelošana/izvairīšanās no lomsupēles situācijas.

 

 • Roleplay Etiquet Common Courtesy (RECC) - Vienkārši sakot, tam vajadzētu apkopot visu no rasisma, naida, vārda izsaukšanas, rupjības. Padomājiet, pirms runājat. Nav Nepieciešams būt aizvainojošiem vai ļaunprātīgiem, it īpaši attiecībā pret administratotriem, kuri ir šeit lai jums palīdzētu. ( tas nenzoīme,ka lamāties ir aizliegts)

 

 • New Life Rule (NLR) - Jaunas dzīves sākums, jeb tēla atdzīvošanās ar mediķu vai NPC palīdzību. Proti, kad esat atdzīvināts, jūsu tēls ir aizmirsis pēdējo situāciju, kas noveda līdz ''nāves'' stāvoklim, bet tas nenozīmē ka ir aizliegts atcerēties nelielas, masvarīgas nianses, ar kuru iespēju jums būs iespēja, atveidojot lielisku RP sev un citiem, uzzināt kas ar jums ir noticis. Izņēmuma gadījumi ir tā saucamais ''kontrolšāviens galvā'', diemžēl pēc šādas RP situācijas nedrīkst atcerēties pat mazas nianses.

 

 • ROG (RolePlay over Guns) - Respektīvi ieročus izmantojam tikai tad, kad ir vajadzība, nevis pie katrām mazākajām nesaskaņām. Situācijas izspēlējam ar RP, nevis tupa šaudoties.
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
 • Create New...